Kolejne spotkanie integracyjne propagujące ideę wolontariatu, jako formę społecznej aktywności osób starszych, realizowane w ramach projektu „Wesoły autobus” odbyło się 26 sierpnia br. w Turowie.
Tytułowym wesołym autobusem wyruszyli seniorzy z Pniew, do których dołączyli seniorzy z Jakubowa. Na scenie w turowskiej świetlicy, seniorzy z Dziennego Domu Seniora w Pniewach zaprezentowali program artystyczno – muzyczny pn. „Sołtysowa zagroda”. Jak zawsze, nie zabrakło wspólnego śpiewu i  tańca oraz poczęstunku przygotowanego przez mieszkańców Turowa. Turowska społeczność, oprócz tego że nagrodziła występujących gromkimi brawami, w szczególny sposób podziękowała pniewskim seniorom za to, że bezinteresownie niosą radość innym. Symbolicznym wyrazem szacunku był specjalnie przygotowany tort. Swoją obecnością spotkanie uświetnili m.in. Radny Rady Miejskiej Pniewy – Janusz Ratajczak oraz Zastępca Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej – Halina Szabowska – Lisek.
Seniorzy, którzy na co dzień uczestniczą w zajęciach DDS w Pniewach, propagowali aktywność społeczną osób starszych i korzyści z niej płynące. Spotkanie było również okazją do integracji mieszkańców dwóch sołectw. Sołtys Turowa – Alicja Kaczmarek zaprosiła bowiem do udziału w spotkaniu mieszkańców Jakubowa.
Turowo to ostatnia miejscowość na mapie Gminy Pniewy, do której zawitał „wesoły autobus”. Kolejne spotkania integracyjne w ramach projektu zaplanowano poza gminą - w DPS w Łężeczkach oraz w Klubie Seniora w Nowym Tomyślu.
Projekt „Wesoły autobus” współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Beneficjentem jest działające od lutego br. Pniewskie Stowarzyszenie „Perspektywa” w partnerstwie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pniewach i Gminą Pniewy.