Drodzy Seniorzy !!!

Informujemy Was, z ogromną przykrością że w związku z utrzymująca się sytuacją epidemiczną Dzienny Dom Seniora niestety nadal jest nieczynny do odwołania.

Jednocześnie  cieszymy się, że  większość z Was poważnie traktuje zalecenia Rządu i przebywa w domowej kwarantannie stosując się do podawanych komunikatów. Wszyscy razem musimy przejść przez ten trudny czas spowodowany epidemia COVID – 19, przestrzegać   zaleceń w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się tej choroby, jednym z czynników ograniczających jest niestety jest izolowanie się i ograniczenie wychodzenia z domu.

Wielu z Was  prowadziło przed pandemią aktywny tryb życia również za sprawą zajęć prowadzonych w naszym Domu, a zaprzestanie wychodzenia na świeże powietrze spowodowało znaczne zmniejszenie codziennego wysiłku fizycznego.

Proponujemy zatem abyście o tym nie zapominali i regularnie ćwiczyli, ponieważ aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko rozwoju chorób przewlekłych i ograniczy ryzyko upadków. Propozycje prostych ćwiczeń znajdziecie na stronie  fizjoterapiaporusza.pl oraz na kanale Ministerstwa Zdrowia na youtube.com. gdzie  Krajowa Izba Fizjoterapeutów i Ministerstwo Zdrowia wspólnie opracowali program profilaktyczny „Aktywny senior w domu” na czas pandemii COVID-19. Do każdego ćwiczenia pojawią się komentarze ekspertów odnośnie tempa oraz liczby powtórzeń do wykonania, a także zachowania właściwej postawy ciała.

Moi drodzy ćwiczcie także umysł rozwiązując krzyżówki, rebusy, sudoku, itp., czytajcie książki, prasę, korzystajcie z internetu. Tylko takie działania pozwolą  zachować sprawności i pogodę ducha, które poprawiają nastrój, samopoczucie i poprawią funkcje poznawcze.

Pamiętajcie o ćwiczeniach, aby w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej powrócić na zajęcia w Dziennym Domu Seniora. Czekamy na Was.

Z pozdrowieniami i życzeniami zdrowia 

Bernadeta Markiewicz

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej 

oraz Ela Musiał i Agata Darmowska