W czwartek 27 czerwca 2019r. Seniorzy Dziennego Domu Seniora powitali lato wspólnie z Seniorami z Brodów i dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Chełmnie. Na to letnie popołudnie przygotowano wiele ciekawych propozycji, z których chętnie korzystali zgromadzeni biesiadnicy. Dzieci - pod bacznym okiem pani Renaty Sobocińskiej - zaprezentowały ciekawe układy taneczne do wybranych utworów muzycznych, a za dostarczone wrażenia otrzymały gromkie brawa i co nieco słodkości.  

Podczas warsztatów teatralnych Seniorzy Dziennego Domu Seniora przygotowali teatrzyk kukiełkowy pt. „Śpiąca Królewna” wg scenariusza pani Janiny Wołczak-Kozłowskiej i konsultacji reżyserskiej pani Krystyny Drozdowskiej-Szychowiak. We wtorek 28 i w środę 29 maja br. z okazji Dnia Dziecka zaproszono na przedstawienie do auli Liceum Ogólnokształcącego dzieci z Przedszkola „Miś”, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Jawor”, dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej w Pniewach oraz  gości, aby w barwny sposób przekazać treść jednej z najpopularniejszych bajek. W piątek 31 maja teatrzyk obejrzały dzieci z Przedszkola Sióstr Urszulanek.

W słoneczne czwartkowe popołudnie 30 maja 2019 w mini parku przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Pniewach na dzieci ( i nie tylko ) czekało wiele atrakcji. W pięknej zielonej scenerii Seniorzy grupy teatralnej Dziennego Domu Seniora przedstawili teatrzyk kukiełkowy pt. „Śpiąca Królewna”. W dalszej części spotkania można było wykazać się zręcznością i sprawnością uczestnicząc w zabawach ruchowych. Dla pokrzepienia ciała natomiast można było skosztować pysznych rogalików upieczonych na warsztatach kulinarnych. 

W czwartek 23 maja br. Seniorzy Dziennego Domu Seniora w Pniewach spotkali się z okazji przypadającego w niedzielę Dnia Matki, aby wspólnie świętować, wspominać i uczcić  najważniejszą w życiu każdego człowieka osobę. Na tę okoliczność przygotowano program  pt. „Wszyscy jesteśmy z miłości” wg scenariusza p. Krystyny Rakowieckiej, oparty na wierszach, piosenkach i fragmentach z literatury polskiej: „Wesela” i „Moralności Pani Dulskiej” , przy podkładzie muzycznym p. Teresy Polanowskiej.  W drugiej części spotkania – w występach indywidualnych – tematem piosenek i wierszy również była Matka.

W miesiącu maju zakończył się I etap realizacji zadania publicznego na rok 2019  pn. „Tworzenie warunków dla zdrowego i aktywnego życia osób 50 +” dofinansowanego przez Gminę Pniewy. Od lutego do maja br.  37 osobowa grupa uczestniczyła w zajęciach ruchowych prowadzonych pod okiem fizjoterapeuty w sali rehabilitacyjno-usprawniającej „Lokomotywa”  w Pensjonacie Seniora „Jutrzenka” w Pniewach oraz na basenie w Łężeczkach.

Beneficjentem zadania jest Pniewskie Stowarzyszenie „Perspektywa” w Pniewach.

Majówka Seniorów przy deszczowej i chłodnej aurze odbyła się w czwartkowe popołudnie 16 maja 2019r. w sali Dziennego Domu Seniora w Pniewach. Uczestnikom dopisywał humor, chętnie brali udział w kalamburach i przygotowanych zabawach wykazując się zręcznością, pomysłowością i umiejętnościami. Panie Halina i Janka z sekcji kulinarnej upiekły przepyszny placek drożdżowy z rabarbarem, o którym można tylko powiedzieć że „palce lizać”.

W zimny środowy dzień 15 maja 2019r. Seniorzy Dziennego Domu Seniora w Pniewach na zaproszenie Seniorów Domu Dziennego Pobytu w Opalenicy  uczestniczyli w Biesiado-Olimpiadzie na terenie Centrum Wystawowo-Szkoleniowego „Ring” w  Sielinku. W biesiadzie brali udział także Seniorzy z Buku, Grodziska Wlkp. i Opalenicy. Dla uczestników przygotowano wiele konkurencji sportowych, które prowadziła młodzież z Zespołu Szkół w Opalenicy. Poza udziałem w konkurencjach Seniorzy mogli rozgrzać się przy gorących dźwiękach muzyki, a ubytek sił zregenerować przygotowanym posiłkiem. Zwycięzcy  nagrodzeni zostali medalami i dyplomami. Czterech Seniorów naszego Domu zdobyło medale - wśród nich znalazł się pan Mirosław Piechowiak, który w trzech konkurencjach zajął pierwsze a w jednej drugie miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości pomimo zimnej pogody.

W czwartek 9 maja 2019r. Jubilaci  tegoż miesiąca: p. Felicja oraz obchodzący okrągłe urodziny : p. Zofia, p. Czesław i p. Lidia przygotowali dla koleżanek i kolegów bardzo słodki poczęstunek. W zamian Seniorzy śpiewali dla nich piosenki w duetach i solo oraz czytali wiersze o pięknym maju. Jubilatom życzymy zdrowia, szczęścia, pomyślności i co najmniej stu lat.