Na wspólne kolędowanie w czwartkowe popołudnie 10 stycznia 2019r.  Seniorzy Dziennego Domu Seniora zaprosili dzieci wraz z nauczycielami  ze Szkoły Podstawowej w Pniewach przekazując tradycję wspólnego śpiewania kolęd. Ulubione kolędy przy akompaniamencie akordeonowym p. Jana Starosty śpiewano wspólnie, w duetach, trio i zespołowo, a w przerwie między śpiewami raczono się herbatką z cytryną i pierniczkami, upieczonymi wspólnie z dziećmi na warsztatach kulinarnych.   

Seniorzy Dziennego Domu Seniora w Pniewach we wtorek 8 stycznia 2019r. koncertowali w Domu Pomocy Społecznej w Łężeczkach z repertuarem kolęd, pastorałek oraz  piosenki biesiadnej. Za występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz usłyszeli wiele ciepłych słów na temat występu.  

W czwartkowe popołudnie 3 stycznia - przy muzyce p. Jacka Mikołajczaka -Seniorzy Dziennego Domu Seniora  powitali Nowy Rok 2019.  Życzenia z tej okazji złożyli:  kierownik OPS p. Bernadeta Markiewicz, z-ca kierownika p. Halina Szabowska-Lisek, przewodnicząca Rady Domu p. Bronisława Drescher oraz prezes Pniewskiego Stowarzyszenia „Perspektywa” p. Krystyna Drozdowska-Szychowiak , wznosząc toast symboliczną lampką szampana. Tańce i pląsy przerywane były czytaniem horoskopu – co oczywiście wszyscy traktowali  z przymrużeniem oka, składaniem życzeń oraz prezentowaniem umiejętności aktorskich Seniorów. Podczas spotkania p. Bernadeta Markiewicz złożyła także życzenia parze Jubilatów: Mariannie i Kazimierzowi Stachowiakom , którzy 4 stycznia 2019r. obchodzą 50-lecia pożycia małżeńskiego. 

W czwartkowe popołudnie 27 grudnia 2018r. w Dziennym Domu Seniora koncertowała p. Agnieszka Liszkowska-Hała, która przy akompaniamencie p. Bogdana śpiewała piękne kolędy i pastorałki - często przy udziale Seniorów. Pani Agnieszka koordynuje również akcję Wigilijny Anioł, skupiając wokół siebie wielu ludzi otwartych na potrzeby drugiego człowieka.

 Za kolędowanie dziękujemy!

 

To już tradycja! Dnia 19 grudnia 2018 r. odbył "Wieczór Wigilijny" u seniorów.  Spotkanie z roku na rok przy wigilijnym stole gromadzi coraz więcej osób. Świąteczne spotkanie to dla wielu okazja, aby na chwilę oderwać się od codzienności. Uroczystość przebiegła w świątecznym nastroju. Nie zabrakło wspólnie śpiewanych kolęd, symbolicznego łamania się opłatkiem, a także ciepłych posiłków i słodkości. Świąteczne życzenia złożyli zaproszeni goście. Podczas wieczerzy odbyła się również część artystyczna. Ten szczególny wieczór uświetnili swoimi występami aktorzy z klubu seniora. Uśmiechy i zadowolenie uczestników utwierdzają w przekonaniu, że organizowana od wielu lat wigilia stała się dobrą tradycją w naszej gminie.

W czwartkowe popołudnie  06 grudnia 2018r. Seniorzy Dziennego Domu Seniora w Pniewach spotkali się na urodzinach swoich kolegów i koleżanek. Do Jubilatów dołączyli również Seniorzy z poprzednich miesięcy. W pierwszej części spotkania Seniorzy prezentowali swoje umiejętności artystyczne, natomiast w drugiej części uczestników   odwiedził Mikołaj, z którym wspólnie śpiewano i bawiono się.

W czwartek 29 listopada 2018r. w restauracji „Zacisze” odbyło się międzypokoleniowe spotkanie Andrzejkowe Seniorów i młodzieży z Zespołu Szkół w Pniewach  . Oprawę muzyczną na to wyjątkowe popołudnie zapewnił  p. Jacek Mikołajczak. Na parkiecie było tłoczno, a wszyscy którzy chcieli się pobawić magią i przyszłością z przymrużeniem oka uczestniczyli we wróżbach prowadzonych przez czarodziejki Kasię i Zuzannę. Młodzież  i Seniorzy w ramach warsztatów tanecznych  odbywających się wcześniej w Dziennym Domu Seniora  pod kierunkiem instruktora p. Ewy Grzywny przygotowali układ taneczny do utworu pt. „Cotton Eye Joe” oraz zatańczyli Poloneza. Występ spotkał się z gorącym przyjęciem , a widownia nagrodziła grupę taneczną gromkimi brawami.

Zabawa Andrzejkowa  odbyła się w ramach projektu pn. „Międzypokoleniowo tanecznym krokiem w Andrzejkowy czar nocy”, którego beneficjentem jest grupa nieformalna BWI, a patronem  Pniewskie Stowarzyszenie „Perspektywa”,  dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

W środowe późne popołudnie 21 listopada 2018r.  z inicjatywy Stowarzyszenia Pniewskich Amazonek „Razem Raźniej” w Dziennym Domu Seniora w ramach profilaktyki zdrowotnej odbyło się spotkanie z lekarzem p. Izabelą  Siemieniak – neurologem. Tematem spotkania był udar mózgu - jak go rozpoznać, jakich objawów nie bagatelizować . Ważne jest wczesne zgłoszenie do lekarza oraz profilaktyka, w której najważniejszy jest ruch.