W sobotę 4 stycznia 2020r. w auli Liceum Ogólnokształcącego w Pniewach odbył się finałowy koncert kolęd i pastorałek w ramach realizacji projektu pn. „Ze śpiewem iść przez życie”. Do udziału zaproszono zespoły śpiewacze z gmin należących do Lokalnej Grupy Działania KOLD w Lwówku. Każdy zespół przygotował krótki  koncert kolęd i pastorałek, a zespół z Urbanowa „Wiaruchna i Przyjaciele przedstawił jasełka z przymrużeniem oka. Na zakończenia koncertu Seniorzy przedstawili program pt. „Kolędowy czar”, który był przygotowany podczas warsztatów muzycznych prowadzonych przez Panią Paulinę Królak i zachęcał widownię do wspólnego kolędowania.

Beneficjentem projektu, współfinansowanego ze środków „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 , jest Pniewskie Stowarzyszenie „Perspektywa”.

W piątek 3 stycznia 2020 r. w świetlicy wiejskiej w Zamorzu dla mieszkańców sołectwa wystąpili  Seniorzy z programem kolędowym pt. Kolędowy czar”. Zebranych powitała  prezes Pniewskiego Stowarzyszenia „Perspektywa” Pani Krystyna Drozdowska-Szychowiak, po którym Seniorzy zaprezentowali przedstawienie przygotowane pod kierunkiem Pani Pauliny Królak  w ramach projektu pn. „Ze śpiewem iść przez życie”, którego celem było zaangażowanie widowni do wspólnego kolędowania.

Beneficjentem projektu, współfinansowanego ze środków „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 , jest Pniewskie Stowarzyszenie „Perspektywa”.

W poniedziałek 30 grudnia 2019r. w ramach realizacji projektu pn. „Ze śpiewem iść przez życie” pniewscy Seniorzy wystąpili z programem kolędowym pt. „Kolędowy czar” u naszych dobrych znajomych w Domu Dziennego Pobytu w Nowym Tomyślu. Zebranych jako przedstawiciel beneficjenta projektu powitała prezes Pniewskiego Stowarzyszenia „Perspektywa” Pani Krystyna Drozdowska-Szychowiak. Program został przygotowany w taki sposób, aby umożliwić wszystkim zgromadzonym wspólny śpiew kolęd, co też mieliśmy okazję doświadczyć. Za barwne widowisko Seniorzy usłyszeli wiele ciepłych słów od Pani Danuty Michałowicz – Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu oraz od Seniorów – gospodarzy tego miejsca.

Przy kawie i słodkościach nastąpił ciąg dalszy wspólnego kolędowania. 

Za gościnę serdecznie dziękujemy!

Pniewskie Stowarzyszenie „Perspektywa” jest beneficjentem projektu pn. „Ze śpiewem iść przez życie”, współfinansowanego ze środków „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W piątek 27 grudnia 2019 r. odbył się premierowy występ Seniorów z programem „Kolędowy czar” dla mieszkańców sołectwa Zajączkowo, w ramach realizacji drugiej części projektu pn. „Ze śpiewem iść przez życie”. Występ poprzedziły warsztaty muzyczne prowadzone przez Panią Paulinę Królak w Dziennym Domu Seniora w Pniewach. Przedstawienie teatralno-muzyczne przygotowane podczas warsztatów prezentowane będzie również dla społeczności lokalnej gminy Pniewy i z obszaru Lokalnej Grupy Działania KOLD w Lwówku. W programie wykorzystano kolędy i pastorałki znane wszystkim, aby  publiczność mogła je wspólnie z wykonawcami śpiewać. Pragniemy, aby realizując projekt jak najwięcej osób z nami śpiewało, a nie tylko słuchało. 

Beneficjentem projektu, współfinansowanego ze środków „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 , jest Pniewskie Stowarzyszenie „Perspektywa”.

W środowe popołudnie 18 grudnia 2019 r. Seniorzy Dziennego Domu Seniora w Pniewach wspólnie z zaproszonymi gośćmi zasiedli do wigilijnego stołu. Podczas spotkania zaprezentowali program słowno-muzyczny pt. „Przy wigilijnym stole” z udziałem kolędników – dzieci kl. II c Szkoły Podstawowej w Pniewach, a  zespół „Wrzos” wystąpił z pięknym koncertem kolęd i pastorałek. Goście złożyli obecnym i ich rodzinom życzenia, podzielili się opłatkiem oraz wspólnie oczekiwali wizyty Gwiazdora. Gwiazdor po uprzednim zaśpiewaniu kolędy obdarował wszystkich uczestników spotkania drobnym upominkiem .

Życzymy:  

Świąt wypełnionych radością i miłością

w gronie rodziny i przyjaciół,

niosących spokój i odpoczynek,

a w nadchodzącym 2020 Roku

optymizmu i spełnienia marzeń.

W czwartek 12 grudnia 2019 r. Seniorzy Dziennego Domu Seniora wspólnie ze starszakami z grupy „żabki” z Przedszkola „Miś” piekli i lukrowali pierniki.

W domu zrobiło się gwarnie i wesoło, a przy herbatce z cytryną opowiadano
o tradycjach związanych ze świętami.

Dzieci wraz z wychowawczyniami złożyły życzenia świąteczne i podziękowały tańcem i śpiewem kolęd za wspólne pieczenie pierniczków oraz mile spędzony czas w gronie seniorów.

W czwartek 5 grudnia 2019r. Seniorzy Dziennego Domu Seniora spotkali się na urodzinach koleżanek i kolegi. Dla Jubilatów i pozostałych Seniorów z programem mikołajkowym wystąpiły dzieci kl. I b i II c Szkoły Podstawowej w Pniewach. Uczniowie zaprezentowali piękny program wprowadzający wszystkich w przedświąteczny nastrój. W drugiej części spotkania odwiedził Seniorów Mikołaj, z którym wspólnie przy akompaniamencie Pani Anny Songajło śpiewano piosenki i rozwiązywano zagadki.

Dzieciom, wychowawcom oraz Pani Annie dziękujemy!

W czwartek 28 listopada 2019 r. Seniorzy Dziennego Domu Seniora w Pniewach  z udziałem wróżek – wolontariuszek  Kingi i Kamili ulegli czarowi wróżb. Chętnie w czarodziejskich kuferkach sprawdzali, oczywiście z przymrużeniem oka, jakie niespodzianki niesie przyszłość. Pan Jacek Mikołajczak przy dźwiękach muzyki bawił na parkiecie Seniorów. Jak wiadomo, taniec ma bardzo dobry wpływ na nasze samopoczucie i jest najlepszą formą gimnastyki.

Panu Jackowi i wróżkom dziękujemy!