W czwartkowe popołudnie 12 września 2019r. Seniorzy Dziennego Domu Seniora w Pniewach pożegnali lato. Dzień zapowiadał się ciepły, ale w godzinach popołudniowych ochłodziło się i spotkanie odbyło się na sali.  Seniorzy wspominali lato oraz związane z nim ciekawe historie i przygody, a przy quizach, zagadkach, karaoke i dobrym poczęstunku świetnie się bawiono.

A teraz : Żegnaj lato na rok !

W środowe popołudnie 4 września 2019 r. Jubilaci wrześniowi przygotowali przyjęcie dla koleżanek i kolegów. Podczas spotkania śpiewano piosenki, czytano wiersze własnego pióra oraz znanych poetów, a pani Bronia przygotowała dawkę dowcipu, co wywołało salwę uśmiechu. Jubilatom życzymy dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności i grona przyjaciół.

Pomimo upalnego popołudnia 28 sierpnia 2019r. w mini parku przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Pniewach gościła muzyka biesiadna, przy której Seniorzy Dziennego Domu Seniora w Pniewach i Klubu Seniora „Srebrny Włos” z Nowego Tomyśla ochoczo się bawili. Dla uczestników biesiady  pan Jacek Mikołajczak przygotował karaoke i utwory do tańca. W przerwach miedzy pląsami przeprowadzono ciekawe konkurencje – oczywiście w tych warunkach atmosferycznych związane także z wodą , a ubytek sił uzupełniano  poczęstunkiem przygotowanym w ramach warsztatów kulinarnych.

Po „głośnej imprezie” spotkanie zakończono piosenką - w wieczornej ciszy, w splecionym bratersko kręgu.

W letnie popołudnie 8 sierpnia 2019 r. Jubilaci tego miesiąca gościli na urodzinowym przyjęciu kolegów i koleżanki Dziennego Domu Seniora. Przy kawie i słodkościach oraz akompaniamencie akordeonowym p. Jana Starosty śpiewano piosenki solo, w duecie oraz wspólnie, a w przerwach na oddech czytano wiersze o ciepłym i pogodnym lecie. W gronie sierpniowych Jubilatów jest także pani Maria Łysiak, która właśnie tego dnia ukończyła 95 lat. Dostojnym Jubilatom życzymy:

zdrowia, szczęścia, pomyślności

oraz ludzkiej życzliwości.

Letnie grillowanie 1 sierpnia br. w mini parku przy Ośrodku Pomocy Społecznej było doskonałą okazją do aktywnego wypoczynku Seniorów Dziennego Domu Seniora w Pniewach. Podczas spotkania Seniorzy przy kalamburach i skojarzeniach doskonale bawili się słowem, a pan Andrzej Łodyga sprawnie uwijał się przy grillu.  Był to także dobry czas na wspólne śpiewanie - nie tylko piosenek biesiadnych, ale także żołnierskich z okazji 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Seniorów odwiedzili w tym dniu byli mieszkańcy naszej Gminy Państwo Wawrzyniakowie - pani Czesia w monologu i wierszu ponownie zaprezentowała swój artystyczny talent.

W czwartkowe upalne popołudnie 25 lipca br. Seniorzy Dziennego Domu Seniora spotkali się, by przy karaoke wspólnie śpiewać  piosenki przenoszące ich we wspomnieniowy czas młodości. Zabawy z kalamburami wprawiły wszystkich w bardzo radosny nastrój, a nagrodą za wspólne śpiewanie i odgadywanie zagadek był pyszny deser lodowy.

Bo piosenki tak jak lody są dobre na upalne dni…😊

W czwartek 27 czerwca 2019r. Seniorzy Dziennego Domu Seniora powitali lato wspólnie z Seniorami z Brodów i dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Chełmnie. Na to letnie popołudnie przygotowano wiele ciekawych propozycji, z których chętnie korzystali zgromadzeni biesiadnicy. Dzieci - pod bacznym okiem pani Renaty Sobocińskiej - zaprezentowały ciekawe układy taneczne do wybranych utworów muzycznych, a za dostarczone wrażenia otrzymały gromkie brawa i co nieco słodkości.