W sobotę 19 września 2020 r. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pniewach odbyły się Międzypokoleniowe Igrzyska Przyjaźni. Rozpoczęły się one zapaleniem symbolicznego znicza przez prezesa Pniewskiego Stowarzyszenia „Perspektywa” Krystynę Drozdowską-Szychowiak w asyście przewodniczącego Rady Miejskiej Pniewy Krzysztofa Matuszaka oraz dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Pniewach Bernadety Markiewicz . Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Przewoźny życzył drużynom powodzenia  w rozgrywanych  konkurencjach.  W Igrzyskach uczestniczyło siedem drużyn : z Podrzewia - gmina  Duszniki Wlkp., Opalenicy, Nowego Tomyśla, Mutowa – gmina Szamotuły, Turowa, Dębiny – gmina Pniewy, Dziennego Domu Seniora w Pniewach oraz kibice. Drużyny liczyły po 10 osób, składając się z seniorów, przedstawicieli średniego pokolenia, młodzieży i dzieci. Konkurencje -przygotowane i prowadzone przez Pana Damiana Łęszczaka - umożliwiły uczestnictwo w zmaganiach sportowych całych drużyn, a zawodnicy  znakomicie ze sobą współpracowali. Nad bezpieczeństwem uczestników Igrzysk czuwała służba medyczna. Zwycięzcy  otrzymali pamiątkowe puchary. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Podrzewia, drugie drużyna z Turowa, a trzecie ex aequo Opalenica i Dębina. Pozostali uczestnicy otrzymali drobne nagrody oraz dyplomy. W ramach zadania  uczestnikom  Igrzysk zapewniono posiłek.   

Wszystkim drużynom dziękujemy za podjęcie trudu w sportowych zmaganiach, współpracę uczestników oraz integrację międzypokoleniową. Kibicom i wolontariuszom dziękujemy za udział w wydarzeniu.

Igrzyska odbyły się  w ramach realizacji projektu  p.n. „Perspektywa integracji międzypokoleniowej” dofinansowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Beneficjentem projektu jest Pniewskie Stowarzyszenie „Perspektywa” w Pniewach  w partnerstwie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pniewach.