W sali Dziennego Domu Seniora w Pniewach w dniach 6 i 7 września 2017r. odbył się wernisaż prac malarskich Seniorów z zaprzyjaźnionych Domów Seniora: Buku, Opalenicy, Grodziska Wlkp., Zbąszynia, Swarzędza oraz Pniew, reprezentowanych przez Panie Annę Bekier i  Felicję Puk.  

Otwarcia wernisażu dokonała p. Bernadeta Markiewicz - kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Pniewach. Pani Teresa Polanowska stworzyła oprawę muzyczną, a wiersze i piosenki wykonywali także Seniorzy. Wystawę odwiedzili: Burmistrz Gminy, Seniorzy, dzieci i młodzież - w sumie 100 osób. 

Prezentowane obrazy malowane były podczas LETNIEGO PLENERU MALARSKIEGO  w Zbąszyniu w dniach 25-28 lipca 2017r. Plener rozpoczął się wykładem, przybliżającym uczestnikom narzędzia i techniki malowania, a w jego trakcie Seniorzy uczestniczyli w spotkaniach integracyjnych w Domu Seniora Wigor oraz nad jeziorem razem z Zespołem Śpiewaczym Zbąszyńskich Seniorów. Seniorzy zwiedzili również atrakcyjne miejsca Zbąszynia. Kustosz oprowadził i zapoznał grupę z historią eksponatów w Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła oraz Galerii Baszta. Dzięki gościnności włodarza miasta uczestnicy pleneru zostali przyjęci  w miejskim ratuszu.

Wernisaż odbył się w ramach realizacji projektu „Natchnieni twórczo wiatrem i słońcem” realizowanego przez Gminne Centrum Pomocy Środowiskowej poprzez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim w partnerstwie z Grodziskim Stowarzyszeniem „ Amazonki”  od czerwca do listopada 2017 roku.  Zadanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.